https://dbschenker-stale-v-pohybu.cz/blog/wp-content/uploads/2020/11/head-2020_Contract_17.jpg

Biatlonový kamion s tahačem společnosti DB Schenker stále doprovází naše sportovce po Evropě. Jeho trasa v sezóně 2022/2023 začala v listopadu cestou do norského Trysilu a končit bude v březnu návratem z Norského Holmenkollenu. V Čechách ho letos naši fanoušci uvidí od 27. února do 5. března v Novém Městě na Moravě. Je k dispozici na všech závodech světového poháru a návěs slouží sportovcům jako zázemí a servisní centrum.

Martin Žák, řidičVeronika Vébrová, řidička

Za volant tahače již tradičně usedli řidiči Martin Žák a Veronika Vébrová. Návěs je pro biatlonový tým navržen na míru a v posledních třech letech prošel několika úpravami, aby skladování, manipulace nebo mazání lyží bylo rychlé a pohodlné.

Kamion převáží tuny materiálu leckdy těžko přístupnými horskými cestami. Souprava je vybavena nemrznoucí směsí do nafty i ostřikovačů, sněhovými řetězy a teplou výbavou pro řidiče pro případ kalamity. Poskytujeme navíc biatlonistům i služby celního řízení a další související administrativní pomoc.

Fandíme českým sportovcům na tratích i řidičskému doprovodu na náročných zimních cestách. Logistika a sport mají mnoho společného. Rychlost, přesnost a preciznost jsou kvality nejen našich biatlonistů, ale také našich řidičů, kteří je doprovází. Těší nás, že tím, co v DB Schenker děláme, můžeme i my přispět k úspěchům českého týmu.