https://dbschenker-stale-v-pohybu.cz/blog/wp-content/uploads/2020/11/head-2020_Contract_17.jpg

Zařadili jsme vyšší rychlost směrem ke klimatické neutralitě. Jakožto globální poskytovatel logistických řešení jsme se stali oficiálním partnerem pro zajištění přeprav elektrického závodního Porsche GT4 e-Performance na sérii jeho prezentačních akcí. Revoluční prototyp e-raceru nabídne nadšencům rychlých kol z celého světa pohled do budoucnosti závodění, a DB Schenker nabídne totéž v oblasti udržitelné logistiky.

13 000 km a 1 společný cíl

Smykování, zrychlení, závody do vrchu – to jsou jen některé z osvědčených výzev, se kterými si nové Porsche GT4 e-Performance bude muset na svém turné poradit. Před každým závodem se o stupně vítězů ucházíme i my, logistický partner. Na silnicích, na kolejích i vodách oceánů soupeříme o nízké emise a čistší budoucnost.

„Budoucnost motoristického sportu bude vůči klimatu šetrná, stejně jako celé odvětví logistiky. A právě to se snažíme na turné s Porsche dokázat,“ řekl generální ředitel DB Schenker Jochen Thewes.

K pozemní přepravě závodního vozu používá DB Schenker železnici a kamiony na hybridní, elektrický či vodíkový pohon. Po moři cenný náklad vozí lodě, které používají alternativní palivo z biomasy. Celý dodavatelský řetězec je tak přátelský k přírodě a podle okolností nabízí úsporu emisí CO2 50 až 100 %.

Neustále investujeme do obnovitelné energie a ekologičtějších produktů pro naše zákazníky. Téma udržitelnosti je pevnou součástí cílů naší společnosti, jelikož usilujeme o příčku předního světového poskytovatele zelené logistiky.

Fotografie z celé Porsche GT4 e-Performance Tour jsou k dispozici na Instagramu.
Video o logistické spolupráci DB Schenker a Porsche GT4 j ke shlédnutí na YouTube.