https://dbschenker-stale-v-pohybu.cz/blog/wp-content/uploads/2020/11/head-2020_Contract_17.jpg

Elektrický tahač Volvo FM 42 Tractor Electric je vybavený trakční baterií s celkovou kapacitou 540 kWh. Celé ústrojí pohánějí tři akumulátory, které jsou umístěny na rámu vozidla. Tahač má předpokládaný dojezd osm hodin a nabíjet se bude prostřednictvím nástěnné nabíječky (wallbox). Kabina modelu FM je níže posazená, což umožňuje lepší přehled o prostoru kolem vozidla.

Nové elektrické Volvo bude sloužit jako shuttle mezi distribučním centrem DB Schenker v Blučině a nedalekým závodem high-tech zákazníka. Obě společnosti pojí podobné závazky k životnímu prostředí, a proto se shodly, že do společných přeprav zapojí elektrický kamion. Doposud v České republice provozujeme elektrickou dodávku a nyní máme první tahač s návěsem o nosnosti 24 tun.

„Těší nás, že můžeme inovativním způsobem povýšit partnerství s takto významným zákazníkem. Hledali jsme cestu, jak se společně posunout na další úroveň, a našli jsme ji v bezemisních přepravách. Uznání patří i společnosti Volvo Group, která nám tahač dodala,“ říká Tomáš Holomoucký, Area Managing Director pro Česko a Slovensko.

Společnost DB Schenker se zavázala dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2040. V rámci dekarbonizace proto zkoušíme nové přístupy, včetně elektrifikace vozového parku.

Štítky: